Čo je reálne WDR bezpečnostných kamier?

WDR, čo je skratka pre "Wide Dynamic Range" alebo široký dynamický rozsah, predstavuje technológiu využívanú v oblasti bezpečnostných kamier. Hlavný účel tejto technológie je vylepšenie kvality obrazu v prostrediach, kde dochádza k výrazným rozdielom medzi svetelnými a tmavými časťami obrazu.

Špecifické scenáre, ako je umiestnenie kamery s výhľadom na okno alebo dvere, môžu viesť k situáciám, kde je pozadie presvetlené a popredie nejasné kvôli nedostatočnému osvetleniu. Bez adekvátnej technológie by táto situácia mohla skončiť stratou detailov v najdôležitejších častiach obrazu. WDR sa zameriava na vyrovnanie týchto rozdielov v osvetlení a zaisťuje, že detaily sú zachytené rovnomerne naprieč celým záberom.

Keď je funkcia WDR aktívna, kamera vytvorí niekoľko fotografií s rôznymi expozičnými hodnotami a následne ich spojí do jednej snímky, ktorá efektívne odhaľuje ako tmavé, tak svetlé oblasti. Táto vlastnosť je neoceniteľná v premenlivých svetelných podmienkach, napríklad pri vstupe do budovy, kde môže dôjsť k drastickej zmene medzi vonkajším a vnútorným osvetlením.

WDR